Wygrana z Treflem

Dobrze zaczęli, mieli fatalny przestój, ale w drugiej połowie pozbierali się i wygrali - mowa o koszykarzach BM Slam Stali Ostrów, którzy w niedzielny wieczór w Arenie Kalisz pokonali Trefl Sopot 70:64, odnosząc siódme zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Beniaminek prowadził 10:2, by zanotować serię 0:16 i przegrywać 10:18. W drugiej kwarcie nadal fatalnie pudłował, ale w końcu się przełamał i odrobił straty. "Naszym problemem są przestoje w grze" - powiedzieli Radiu Centrum Wojciech Żurawski, Adrian Suliński i Tomasz Ochońko.

"Tracimy punkty seriami. Tak było w poprzednim meczu, tak było również i teraz. Na pewno jest to nasz mankament i trzeba poprawić ten element. Potrzeba większej koncentracji i lepszej skuteczności w kluczowych momentach" - powiedział Radiu Centrum Wojciech Żurawski, który dał dobrą zmianę w pierwszej połowie spotkania.

"Trener Sretenović powiedział nam, że dla nas nie będzie łatwych meczów, nawet z rywalami z dołu tabeli, ale też żaden przeciwnik nie przyjedzie do nas po łatwe zwycięstwo. Taka jest nasza rola, że musimy wyszarpać każdą wygraną" - powiedział Radiu Centrum Adrian Suliński.

"Owszem, nie uniknęliśmy błędów z naszej strony, ale to jest koszykówka - gra bardzo szybka i przez całe 40 minut nie da się grać na wysokim poziomie. Zdarzył nam się przestój, ale większość meczu była dobra w naszym wykonaniu, stąd też zwycięstwo" - powiedział Radiu Centrum Tomasz Ochońko.

Losy zwycięstwa ważyły się praktycznie do końca. W 38 minucie BM Slam Stal wygrywała tylko 62:60, by ostatecznie zwyciężyć 70:64. Najwięcej punktów dla gospodarzy rzucili: Millage 16 (czyt.Milidż), Nikolov 13 i Ochońko po 13.

BM Slam Stal Ostrów - Trefl Sopot 70:64 (15:22, 15:9, 19:16, 21:17)
BM Slam Stal:Millage 16, Nikolov 13, Ochońko 13, Wangmene 7, Żurawski 7, Delaney 7, Suliński 5, Sroka 2, Zębski 0, Kaczmarzyk 0
Trefl: Duren 17, Śmigielski 13, Majok 12, Dutkiewicz 10, Bilinovac 8, Stefanik 2, Motylewski 1, Dzierżak 1, Sikora 0, Kulka 0, Krefft 0