Niemoc z Gwardią

Porażką przed własną publicznością zakończyli ligowe zmagania w 2021 roku kaliscy szczypiorniści. W piątkowym meczu 13 serii PGNiG Superligi Energa MKS Kalisz uległ Gwardii Opole 23:26. Przez pierwszy kwadrans walka toczyła się bramka za bramkę. W 16 minucie kaliszanie wyszli na prowadzenie 9:8 i nagle ogarnęła ich strzelecka niemoc. Do końca pierwszej połowy nie zdobyli żadnego gola, a goście odpowiedzieli pięcioma trafieniami i na przerwę schodzili prowadząc 13:9. W drugiej części gospodarze gonili rywali i dwukrotnie zbliżali się na jedną bramkę. Jednak w ostatnich pięciu minutach gracze z Opola zagrali twardo w obronie i ostatecznie wygrali różnicą trzech trafień. Mecz podsumował radiuCENTRUM kapitan MKS-u Kalisz Marek Szpera:

"Naprawdę było nas stać żeby wygrać ten mecz, bo dwa razy wracaliśmy do gry i dochodziliśmy na jedną bramkę. Mówię o drugiej połowie, bo w pierwszej przespaliśmy ten ostatni kwadrans i schodziliśmy ze stratą czterech bramek. Ja uważam, że w piłce ręcznej mecz rozstrzyga się w ostatnich 5-7 minutach i wtedy mieliśmy dwie okazje, dwie piłki na remis i tego nie wykorzystaliśmy. A Gwardia z doświadczonym bramkarzem Adamem Malcherem nie jest głupim zespołem i zdobyła dwie bramki przewagi i dowiozła zwycięstwo do końca. Chociaż oni też się namęczyli. Cóż walczyliśmy jak mogliśmy i szkoda tylko tych straconych punktów u siebie".

W decydującym fragmencie w bramce gości znakomicie spisywał się doświadczony bramkarz, reprezentant Polski Adam Malcher, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Była to siódma porażka kaliskiej drużyny w tym sezonie, która kosztowała ich spadek na ósme miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Energa MKS Kalisz – KPR Gwardia Opole 23:26 (9:13)

Energa MKS: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Kacper Adamski 5, Marek Szpera 5, Michał Drej 4, Stanisław Makowiejew 4, Robert Kamyszek 2, Bartłomiej Tomczak 1, Mateusz Kus 1, Miłosz Bekisz 1, Kamil Pedryc, Piotr Krępa, Gracjan Wróbel

KPR Gwardia: Adam Malcher, Jakub Ałaj – Mateusz Jankowski 9, Patryk Mauer 6, Witkor Kawka 3, Jan Klimków 2, Maciej Zarzycki 2, Paweł Kowalski 2, Mateusz Morawski 1, Michał Milewski 1, Maciej Fabianowicz

grafika.: Energa MKS Kalisz