Koniec marzeń o play offach

Kaliskie siatkarki nie tylko przegrały ostatni mecz rundy zasadniczej, ale też straciły szansę na grę w play offach. W meczu 22 serii Ligi Siatkówki Kobiet Energa MKS przegrał na wyjeździe z BKS-em Stal Bielsko Biała 1:3. By myśleć o grze w strefie medalowej kaliszanki musiały z Bielska wywieźć komplet punktów. Już pierwszy set wygrany przez gospodynie na przewagi 26:24 pokazał że będzie to arcytrudne zadanie. Nadzieję MKS-u odżyły w drugiej partii. Tu kaliszanki prowadziły już 17:9 i choć po przerwie spowodowanej zamieszaniem w zmianach zespołu BKS-u rywalki zdobyły 6 punktów z rzędu to kaliszanki wygrały seta 25:21. W trzeciej odsłonie podopieczne Jacka Pasińskiego również wypracowały sporą przewagę. Jednak przy prowadzeniu 18:13 znów MKS miał fatalny przestój, a gospodynie odrobiły straty, a potem po zaciętej końcówce ponownie wygrały na przewagi 29:27. W czwartej partii przyjezdne walczyły już tylko o honor, ale również tę część zakończyła atakiem i wynikiem 25:23 Andrea Kossanyiova z BKS-u wybrana najlepszą siatkarką spotkania. W kaliskiej ekipie najlepiej punktowały Weronika Centka i Monika Ptak, które zdobyły po 14 punktów.

Była to 14-ta porażka kaliskich siatkarek, która sprawiła że muszą się pożegnać z grą w fazie play off. Niedosyt pozostał nie tylko wśród zawodniczek, ale też kibiców, którzy przez cały sezon zagrzewali zespół do walki. Teraz kaliszankom pozostaje walka z Radomką Radom o utrzymanie dziewiątego miejsca w Lidze Siatkówki Kobiet.

BKS Stal Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 3:1 (26:24, 21:25, 29:27, 25:23)

BKS Stal Bielsko Biała: Wellna 7, Edelman 3, Kossanyiova 22, DeHoog 7, Świrad 13, Moskwa 7 oraz Drabek (l), Kowalczyk 16, Dąbrowska, Krajewska 1, Ogoms, Różański 8

Energa MKS Kalisz: Ptak 14, Centka 14, Helić 11, Budzoń 5, Vesović 16, Brzezińska 7 oraz Łysiak (l), Kulig (l), Rybak, Jasek 4, Szperlak 7