Komplet ze Szczyrkiem

Plan na ten weekend w połowie wykonany. W piątek, drużyna siatkarek Energa MKS Kalisz pokonała w hali Arena SMS Szczyrk 3:1. Jednak by zdobyć komplet punktów kaliskie siatkarki musiały stoczyć dwugodzinny pojedynek. Waleczność i ambicje przyjezdne pokazały już w pierwszym secie, gdy przegrywając 13:20 doprowadziły do remisu 22:22. Ostateczne kaliszanki wygrały tę partię na przewagi 26:24. Drugiego seta zawodniczki MKS-u gładko wygrały 25:13. Jednak w trzecim znów walka długo toczyła się punkt za punkt. W końcówce gospodynie miały trzy setbole, ale to przyjezdne wygrały tego seta 31:29. W czwartej odsłonie siatkarki MKS-u znów podkręciły tempo, poprawiły atak i skuteczniej blokowały i wygrały go do 14-tu.

Jak przyznał radiuCENTRUM trener MKS-u Mariusz Wiktorowicz nierówna gra wynikała też z częstych, ale zamierzonych zmian w składzie:

"Mamy w tym tygodniu dwa mecze i to w ciągu trzech dni. Jesteśmy już też w systemie pracy pod katem przygotowań do play offów. Dziewczyny trochę mocniej pracują. Chciałem np. by Ania Widera zagrała w ataku na długim dystansie bo będzie nam potrzebna w play offach na tej pozycji. Podobnie często rotowały się przyjmujące. Cel tych rotacji jest jeden, żeby niektóre dziewczyny odpoczęły, zregenerowały siły, niektóre wyleczyły drobne dolegliwości".

Po tej wygranej kaliszanki powróciły na fotel lidera I ligi, przynajmniej na ten weekend. Już w niedzielę kaliska ekipa rozegra kolejny pojedynek na własnym parkiecie. W niedzielę o 17:00 podejmie AZS Gliwice.

Energa MKS: Wawrzyniak, Nazarenko, Dybek, Janicka, Widera, Raczyńska oraz Głowiak (l), Bulbak (l), Kucharska, Andrzejczak, Łukasiewicz, Drewniak, Cabajewska.

SMS PZPS: Gryka, Górecka, Sobiczewska, Makarowska, Bałuk, Laskowska oraz Mazur (l), Garstka (l), Zaborowska, Rola, Szlagowska, Lijewska, Centka.

Energa MKS Kalisz - SMS PZPS Szczyrk 3:1 (26:24, 25:13, 29:31, 25:14)