KKS wciąż na fali

Piłkarze KKS-u Kalisz z piątym z rzędu zwycięstwem w trzecioligoywch rozgrywkach. Tym razem w miniony weekend podopieczni Dariusza Marca pokonali na wyjeździe Górnika Konin 2:1. Choć kaliszanie od początku dominowali na boisku w Koninie, to pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik dla KKS-u otworzył w 64 minucie Ivan Vidal Gonzalez, który dobił piłkę po akcji Roberta Tunkiewicza. 20 minut później gospodarze wyrównali, po celnym uderzeniu głową Dawida Śniega. Gdy w Koninie zanosiło się na podział punktów w piątej minucie doliczonego czasu kaliszanie wykorzystali stratę piłki przez gospodarzy i technicznym strzałem z kilkunastu metrów gola zdobył Robert Tunkiewicz. Tym samym kakaesiacy odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo pod wodzą nowego trenera, które dało im awans na pozycję wicelidera w 2 grupie trzecioligowych rozgrywek.

Górnik Konin – KKS Kalisz 1:2 (0:0)

0:1 Ivan Vidal Gonzalez 63. min, 1:1 Dawid Śnieg 82. min, 1:2 Robert Tunkiewicz 90+5 min

Górnik Konin: Mateusz Koliński – Dawid Śnieg, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Aleks Sieradzki (59. Mateusz Majer), Taras Yavorsky, Mateusz Augustyniak, Piotr Radoszewski (70. Paweł Błaszczak), Jeremiasz Grela (59. Mateusz Majer), Łukasz Derbich, Dawid Przybyszewski (90. Mikołaj Karbowy)
Ławka rezerwowych: Dominik Kąkolewski, Bartosz Świderski, Szymon Ćwiek

KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Radzewicz, Patryk Kieliba, Mateusz Żebrowski, Robert Tunkiewicz, Pavlo Hordijczuk, Mateusz Stefaniak (87. Krzysztof Krysztofowicz), Ivan Vidal Gonzalez, Gabriel Vidal Gonzalez (79. Tomasz Owczarek)