Górnik górą

Ligowej porażki z wyżej notowanym rywalem doznali kaliscy szczypiorniści. W niedzielę, w meczu 21 serii PGNiG Superligi Energa MKS Kalisz przegrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 26:29.

Jednak to kaliszanie lepiej weszli w mecz, i po 5 minutach prowadzili 4:1. Do przerwy gracze MKS-u wygrywali 14:12, a w tej części aż 6 bramek było dziełem Marka Szpery. Niestety po zmianie stron kaliszanom znów przytrafił się przestój. Gospodarze w ciągu ośmiu minut rzucili 6 goli z rzędu i wyszli na prowadzenie 18:14. Choć kaliszanie zdołali odrobić część strat i zmniejszyli dystans do jednej bramki 21:20, to końcowe minuty należały do doświadczonego Górnika. Ostatecznie kaliszanie przegrali różnica trzech trafień i 15 ligowa porażka MKS-u stała się faktem. Tym samym strata kaliskiej ekipy do czołowej ósemki wzrosła do 14 punktów. Kolejne ligowe spotkanie kaliski MKS rozegra już w tę środę. Kaliszanie na własnym parkiecie podejmą ostatnią w tabeli Arkę Gdynia.

Górnik Zabrze – Energa MKS Kalisz 29:26 (12:14)

Górnik: Galia – Sluijters 7, Czuwara 4, Tomczak 4, Buszkow 3, Daćko 3, Kubała 3, Adamuszek 2, Gogola 1, Pawelec 1, Tatarincew 1, Gromyko, Sićko.

Energa MKS: Potocki, Zakreta – Szpera 7, Bożek 3, Drej 3, Kniaziew 3, Pilitowski 3, Czerwiński 2, Misiejuk 2, Piotr Adamczak 1, Adamski 1, Bałwas 1, Klopsteg, Wojdak.