Dwie porażki MKS-u

Dwóch ligowych porażek doznali kaliscy koszykarze w miniony weekend. W sobotę MKS Drogbruk Kalisz uległ w Bytomiu miejscowej Polonii 69:75, a dzień później również na Śląsku nie sprostał Mickiewiczowi Katowice przegrywając 47:89. Jednak mecze z wyżej notowanymi rywalami miały dwa różne oblicza. Jak informuje Radio Centrum Jarosław Jasiukiewicz z MKS-u sobotnie spotkanie było wyrównane, a kaliszanie kilkakrotnie obejmowali prowadzenie. Jeszcze na dwie minuty przed końcem kaliszanie dogonili rywala do stanu 67:70, ale w decydujących fragmentach górą byli bytomianie.

W niedzielę dało znać o sobie zmęczenie w szeregach kaliskiej drużyny i koszykarze Mickiewicza to wykorzystali. Do przerwy gospodarze prowadzili 47:26, i w kolejnych odsłonach kontrolowali wydarzenia na parkiecie, wygrywając ostatecznie różnicą aż 42 punktów.

Po świętach podopieczni Piotra Czaski rozegrają jeszcze dwa ostatnie mecze sezonu na własnym parkiecie. 9 kwietnia zmierzą się z WKK Wrocław, a tydzień później w Arenie podejmą Albę Chorzów.

Polonia Bytom - MKS Kalisz 75:69 (12:15, 21:18, 27:21, 15:15).
Mickiewicz Katowice - MKS Kalisz 89:47 (23:18, 24:8, 19:11, 23:10).