Wilki lepsze

Niewiele do powiedzenia w starciu z Wilkami Morskimi Szczecin mieli koszykarze BM Slam Stali Ostrów, którzy w niedzielny wieczór przegrali na wyjeździe aż 65:82. To piąta w tym sezonie porażka podopiecznych trenera Zorana Sretenovicia.

Tylko początek meczu w Szczecinie był udany dla beniaminka ekstraklasy. W czwartej minucie po rzutach Curtisa Millage'a BM Slam Stal prowadziła 14:9. Gra ostrowskiej drużyny zacięła się już pod koniec pierwszej kwarty. Później było już tylko gorzej. Ekipa Sretenovicia kompletnie nie potrafiła sobie poradzić z obroną strefową gospodarzy. Pudłowała rzut za rzutem, a rozpędzeni koszykarze Wilków Morskich powiększali przewagę. Do przerwy było 48:36 dla niżej notowanych w tabeli szczecinian. Pod koniec trzeciej kwarty gospodarze mieli już 18 punktów przewagi. W ostatniej odsłonie obie ekipy nie grzeszyły skutecznością. Ostatecznie King Wilki Morskie pokonały BM Slam Stal 82:65. Goście trafili zaledwie 2 rzuty z dystansu na 18 prób. Skuteczność z gry mieli kiepską, a aż 23 punkty zdobyli z rzutów wolnych. Najwięcej punktów dla BM Slam Stali rzucili: Millage 17, Wangmene 16 i Ochońko 11.

na fot: Curtis Millage

Następny mecz ostrowski zespół rozegra w Arenie Kalisz w sobotę, 12 grudnia o godzinie 18:00 z Polpharmą Starogard Gdański.

King Wilki Morskie Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 82:65 (20:19, 28:17, 19:16, 15:13)
King Wilki Morskie: Gaines 18, Kikowski 15, Lucious 10, Nikolić 10, Garbacz 9, Leończyk 6, Majewski 6, Michał Nowakowski 5, Aiken 3, Marcin Nowakowski 0.
BM Slam Stal: Millage 17, Wangmane 16, Ochońko 11, Sroka 8, Delaney 5, Zębski 4, Suliński 2, Żurawski 2, Kaczmarczyk 0.