Stal słabo z dystansu

Z taką skutecznością w rzutach z dystansu i rzutach wolnych z liderem tabeli nie da się wygrać. Mowa o koszykarzach BM Slam Stali, którzy powalczyli, ale przegrali w Zielonej Górze ze Stelmetem Enea BC 90:99.

Niepokonany we własnej hali lider tabeli trafił na ponad 50-procentowej skuteczności aż 15 trójek. BM Slam Stal Ostrów od początku meczu miała problem w rzutach z dystansu. Do przerwy trafiła zaledwie jeden. Po przerwie statystyki nieco polepszyła, ale Stelmet przez całe spotkanie kontrolował wynik. Momentami prowadził różnicą 20 punktów, ale kiedy Stal odrabiała straty do 7-8 punktów, trafiał kluczowe akcje. Ostrowski zespół natomiast nie potrafił się przełamać. Gdy w czwartej kwarcie zaczął lepiej bronić, nie trafił kilku otwartych rzutów, które mogły odwrócić losy meczu i doprowadzić do zaciętej końcówki. Wśród gospodarzy świetnie zagrali Zamojski, Zyskowski, Thomasson i bezbłędny Koszarek. W BM Slam Stali na wyróżnienie zasłużył środkowy, Nikola Jevtović i uniwersalny Paulius Dambrauskas. Mankamentem Stali w Zielonej Górze były także rzuty wolne, których spudłowali aż 13. Przegrali 90:99. Łatwo więc policzyć, że skuteczność z linii była gwoździem do trumny. Dla BM Slam Stali to jedenasta porażka w sezonie. Play-offy znów się oddaliły.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Ostrów Wielkopolski 99:90 (24:17, 29:23, 31:24, 15:26)

Stelmet: Zajmojski 20, Thomasson 15, Zyskowski 13, Koszarek 12, Ponitka 10, Radić 9, Meier 7, King 6, Witliński 4, Hakanson 3.
BM Slam Stal: Dambrauskas 18, Jevtović 17, Threatt 11, Żołnierewicz 11, Mokros 7, Garbacz 7, Jackson 6, Dylewicz 0.