Triumf Stali po raz 4.

Słabszy początek i krótkie przestoje w grze, ale ostatecznie pewne zwycięstwo i czwarty triumf w tym sezonie. Koszykarze BM Slam Stali Ostrów w sobotę w derbach Wielkopolski wygrali w Poznaniu z tamtejszym AZS-em Politechniką 71:60.

Lider tabeli I ligi koszykarzy był zdecydowanym faworytem meczu w Poznaniu. Rozpoczął jednak słabo, bo przegrywał 2:9 w piątej minucie. Szybko jednak doprowadził do remisu, a później grał w kratkę. Do przerwy Stal przegrywała 22:26, grając na fatalnej skuteczności. W trzeciej kwarcie ostrowianie złapali swój rytm gry, ale nadal notowali przestoje. Przy stanie 45:33 w ciągu nieco ponad minuty stracili 7 punktów z rzędu. Podobnie w końcówce czwartej kwarty, kiedy to już prowadzili 70:50, by ostatecznie wygrać 71:60. Najwięcej punktów dla BM Slam Stali Ostrów rzucili: Żurawski 18, Andrzejewski 17, Ochońko i Suliński po 10. Po czterech kolejkach Stal spadła na pozycję wicelidera tabeli. Ostrowian wyprzedził zespół z Krosna, który rozgromił Astorię Bydgoszcz. W I lidze są już tylko trzy niepokonane drużyny: z Krosna, Ostrowa i Stargardu Szczecińskiego. I właśnie z trzecią w tabeli Spójnią BM Slam Stal zmierzy się w następnej kolejce we własnej hali.