Znów dreszczowiec

Na ich meczach nie można się nudzić. Piłkarze ręczni Ostrovii kolejny raz w tym sezonie zagrali bardzo zacięte spotkanie. Losy sobotniego meczu z Moto-Jelczem Oława ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie górą była Ostrovia 26:25.

W pierwszej rundzie przegrywali jedną bramką. W rewanżach los się odwrócił i teraz dramatyczne końcówki zwyciężają. Pierwsza połowa meczu nie zwiastowała jednak happy endu dla Ostrovii, która grała nieskutecznie w ataku. Efekt był taki, że od stanu 8:8 w 28. minucie tuż przed przerwą goście rzucili trzy bramki i wygrywali 11:8. W drugiej połowie powiększyli przewagę nawet do czterech trafień. Zespół Krzysztofa Przybylskiego zdołał się jednak pozbierać. Trafiali Jakub Tomczak i Mariusz Kuśmierczyk, a w rzutach z linii skuteczny był Tomasz Klara. Dodajmy, że właśnie to on oraz Adrian Wojkowski wrócili do składu po kontuzjach, co ewidentnie wzmocniło Ostrovię. W dramatycznej końcówce w 59. minucie bramkę, jak się później okazało, na wagę zwycięstwa rzucił Jakub Tomczak. Moto-Jelcz miał jeszcze piłkę na remis, ale Ostrovia ostatecznie wygrała 26:25 i umocniła się na czwartym miejscu w tabeli grupy B I ligi. Najwięcej bramek dla Ostrovii rzucili: Tomczak 9, Kuśmierczyk 7 i Wojkowski 4.

KPR Ostrovia - LKPR Moto Jelcz Oława 26:25 (8:11)
Ostrovia: Tomasz Piskorski, Piotr Matuszczak - Jakub Tomczak 9, Mariusz Kuśmierczyk 7, Adrian Wojkowski 4, Tomasz Klara 3, Damian Krzywda 2, Dawid Wesołek 1, Mateusz Wojciechowski, Maciej Nowakowski, Ksawery Gajek, Mateusz Jedwabny, Adam Olszyna, Patryk Marciniak