Złoty karny

W sobotę ze zmiennym szczęściem grały piłkarskie drużyny z Ostrowa. Trzecioligowa Centra przegrała we Wronkach 1:2 z rezerwami Lecha Poznań, natomiast czwartoligowa Ostrovia pokonała po rzucie karnym na wyjeździe SKP Słupcę 1:0.

Centra przegrywała od siódmej minuty, ale szybko wyrównała - na skutek trafienia samobójczego. Tuż przed przerwą gola na wagę trzech punktów dla rezerw Kolejorza strzelił Jakub Pawlicki. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Centra z dorobkiem 26 punktów jest trzynasta w tabeli III ligi.
Coraz bliżej pozostania w zreformowanej IV lidze jest z kolei Ostrovia 1909 Ostrów, która w sobotę, po golu Daniela Kaczmarka, pokonała w Słupcy tamtejszy SKP 1:0. Ostrovia jest trzecia w tabeli ze stratą 1 punktu do wicelidera, Polonii Kępno, która wygrała 2:1 z Pogonią Nowe Skalmierzyce. W innym, derbowym pojedynku Victoria Ostrzeszów pokonała 3:1 Odolanovię Odolanów, a dwa dni wcześniej LKS Gołuchów wygrał 2:0 na wyjeździe z Rawią Rawicz.

SKP Słupca - Ostrovia 1909 0:1 (0:0)