Zimny prysznic

Świetnie rozpoczęli, ale kiepsko skończyli... Koszykarze Arged BM Slam Stali w sobotni wieczór doznali niespodziewanej porażki z MKS-em Dąbrowa Górnicza, z którym przegrali 76:82. To zimny prysznic dla drużyny trenera Wojciecha Kamińskiego.

Początek meczu był wręcz wyśniony dla gospodarzy, którzy prowadzili 20:4, a chwilę później już 27:8. Osłabiony MKS Dąbrowa Górnicza pokazał w Ostrowie jednak ogromny charakter. W drugiej kwarcie odrobił całą stratę z pierwszych 10 minut i do szatni schodził na przerwę, prowadząc punktem. W trzeciej i czwartej kwarcie mecz był zacięty i wyrównany. Niespodziewany sukces przyjezdnym zapewnił tercet Melvin – Wojciechowski – Richardson, który rzucił 65 z 82 punktów.
W BM Slam Stali na wyróżnienie zasłużył Michał Chyliński, który przez cały sezon prezentuje równy i wysoki poziom. Niewiele pomogło 11 zbiórek Shawna Kinga i aż 12 asyst Mike'a Scotta.

Końcówka należała do MKS-u, który wygrał w Ostrowie 82:76. Dla Arged BM Slam Stali to szósta porażka w sezonie. Ostrowianie utrzymali piątą pozycję w tabeli, ale czołowa czwórka powoli odskakuje drużynie trenera Kamińskiego.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 76:82 (27:13, 12:27, 25:24, 12:18)
Stal: Michał Chyliński 18, Przemysław Żołnierewicz 12, Nemanja Jaramaz 9, Shawn King 8, Mike Scott 8, Michał Nowakowski 8, Mateusz Kostrzewski 6, Ivan Maras 4, Witalij Kowalenko 3, Daniel Szymkiewicz 0
MKS: Cleveland Melvin 26, Mathieu Wojciechowski 24, Ben Richardson 15, Adris De Leon 8, Szymon Łukasiak 4, Jakub Kobel 2, Mateusz Zębski 2, Michał Gabiński 1, Radosław Chorab 0

na fot. To druga we własnej hali i szósta w ogóle porażka ostrowian w sezonie 2018/2019

na fot. Po świetnym początku meczu Arged BM Slam Stal roztrwoniła wysoką przewagę