Wybiegali medale

Pięć miejsc na podium i czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej - to dorobek reprezentantów Klubu Sportowego Stal LA podczas rozegranych w Poznaniu Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych.

Złoty medal w biegu na 1000 metrów w kategorii do lat 16 zdobyła Lena Dąbrówka, która finiszowała w czasie 3 minut i 19 sekund. Mistrzem Wielkopolski został także Jakub Chmielarz, który triumfował na dystansie 3000 metrów w czasie 9 minut i 9 sekund. Srebrny medal w biegu na 4000 metrów w kategorii open wywalczył Robert Kulesza, który osiągnął czas 13 minut i 33 sekund. Brązowy krążek w biegu na 2000 metrów zdobyła Paulina Szczepaniak. Największą miłą niespodziankę sprawiła Sandra Chmielarz, która w biegu na 2000 metrów w kategorii do lat 16 wywalczył również brązowy medal. Kilku innych reprezentantów KS Stal LA zajmowało także miejsca w czołowej dziesiątce. Ostatecznie z bilansem dwóch złotych, jednego srebrnego i dwóch brązowych, podopieczni trenerki Kamili Grzegorowskiej zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Wielkopolski.