Wrócili z daleka

Przegrywali do przerwy 13:17. Na 10 minut przed końcem tracili do rywala trzy bramki, a mimo tego wygrali. Piłkarze ręczni Ostrovii w sobotni wieczór pokonali we własnej hali ASPR Zawadzkie 34:32. W drugiej połowie kapitalnie grał Patryk Marciniak, autor 14 trafień. Ważne akcje w końcówce wykonał także młodziutki Jakub Przybylski. Mówią trener Ostrovii, Kazimierz Kotliński, który komplementuje Patryka Marciniaka oraz sam najskuteczniejszy strzelec nie tylko Ostrovii, ale całej I ligi:

"Patryk Marciniak ma swój precyzyjny rzut w samo okienko bramki. Na początku meczu nie udało mu się wejść w to spotkanie na sto procent. W końcówce wziął na siebie ciężar gry. Wszystkie decydujące bramki wynikały z jego dobrej gry" - powiedział radiuCENTRUM Kazimierz Kotliński.

"Jestem jeszcze w szoku, że to się dzieje, że znowu rzuciłem 14 bramek. Te zawody nie układały mi się w pierwszej połowie. Notowałem straty. W drugiej połowie odpaliłem i pomogłem drużynie, która mnie potrzebowała. Wszyscy razem cieszymy się teraz ze zwycięstwa" - powiedział radiuCENTRUM Patryk Marciniak.

Szczypiorniści Ostrovii z dorobkiem 9 punktów w czterech meczach zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy B I ligi.

KPR Ostrovia – ASPR Zawadzkie 34:32 (13:17)
KPR Ostrovia: Foluszny, Foterek – Przybylski 1, Salamon 1, Biegański 7, Marciniak 14, Staniek 2, Sz.Wojciechowski 1, Krzywda 3, Wojkowski 2, Brychcy 3
ASPR Zawadzkie: Zając, Długoszewski - Danysz 10, Ścigaj 5, Zagórowicz 4, Całujek 4, Kubillas 3, Krygowski 3, Migała 3