Walczyli jak lwy

Ależ to był mecz. Wydawałoby się, że jedenaście bramek straty z pierwszego meczu barażowego w Olsztynie jest nie do odrobienia w rewanżu. Okazało się, że było, tyle tylko, że Ostrovii zabrakło trochę szczęścia. W 23 minucie środowego meczu biało-czerwoni prowadzili z Warmią Traveland Olsztyn 14:7 i byli bliscy sprawienia sensacji. Niestety, choć do końca meczu ostrowianie walczyli niczym lwy, nie udało się wygrać różnicą 12 bramek. Zabrakło skuteczności, a swoje zrobiło też aż 16 minut kar. "Okazało się, że mogliśmy odrobić stratę z pierwszego meczu" - powiedział Radiu Centrum Mariusz Kuśmierczyk:
"Zwycięstwo różnicą co najmniej 12 bramek było w naszym zasięgu. Zagraliśmy chyba najlepszy mecz w sezonie. Warmia Olsztyn to najmocniejszy przeciwnik, z jakim przyszło nam się mierzyć w tym sezonie. Olsztyn spokojnie mógłby grać w Superlidze. Mieliśmy ich na widelcu. Czegoś zabrało i naprawdę szkoda. Ciężko grało się, kiedy trzeba było gonić ten wynik. Czas uciekał, a my wiedzieliśmy, że cały czas brakuje nam trochę do tych jedenastu bramek, żeby się z nimi zrównać w dwumeczu. Szkoda, ale po tym sezonie trzeba i tak być zadowolonym, bo osiągnęliśmy historyczny sukces".

na fot. Szczypiorniści Ostrovii dziękują kibicom za doping w całym sezonie

Ostrovia w 53 minucie po rzucie krzysztofa Łyżwy wygrywała 31:25, ale później nie wykorzystała kilku stuprocentowych okazji do rzucenia bramek. W efekcie wygrała 34:28, ale w drugiej fazie barażów z Pogonię Szczecin zagrają nie ostrowianie, ale Warmia Traveland Olsztyn. Strata z pierwszego meczu okazała się zbyt duża. Najwięcej bramek dla Ostrovii rzucili: Łyżwa 10, Kuśmierczyk 8, Wojciechowski, Tomczak, Klara i Staniek po 3.