Sztafeta tuż za podium

Finiszowali na piątym miejscu, ale po dyskwalifikacji Brytyjczyków, znaleźli się tuż za podium. Mowa o polskiej sztafecie 4x100 metrów z ostrowianinem, Patrykiem Wykrotą na trzeciej zmianie, która zajęła czwarte miejsce podczas zakończonych w niedzielę w Szwecji Mistrzostwach Europy do lat 20.

Patryk Wykrota przekonał się na własnej skórze, co znaczy gorycz dyskwalifikacji. W biegu na 200 metrów, czyli na swoim koronnym dystansie, na którym zdobył mistrzostwo Polski juniorów, finiszował w biegu eliminacyjnym na drugim miejscu, wywalczając wydawałoby się pewny awans do półfinału. Niestety, sędziowie dopatrzyli się, że zawodnik Klubu Sportowego Stal LA Ostrów na wyjściu z wirażu nadepnął na linię i został zdyskwalifkowany. W niedzielę ostrowianin wystąpił w sztafecie 4x100 metrów, która w składzie Szymon Szachniewicz, Sebastian Charzyński, Patryk Wykrota i Antoni Plichta uzyskała w eliminacjach czas 40,51 sekundy. Z szóstym wynikiem awansowała do finału. W nim finiszowała na piątym miejscu, a po dyskwalifikacji Brytyjczyków, przesunęła się na czwarte miejsce. Wygrali Niemcy przed Włochami i Holendrami. Polakom do podium zabrakło 0,06 sekundy.

na fot.: Polska sztafeta 4x100 metrów z Patrykiem Wykrotą w składzie; fot. Facebook PZLA