Sto punktów różnicy

Sto punktów różnicy w meczu koszykówki? Niemożliwe? Koszykarze Kasprowiczanki udowodnili, że możliwe. W pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski młodzików rozbili Siarkę Tarnobrzeg 124:24 i zrobili pierwszy krok do półfinału mistrzostw kraju.

Używając terminologii bokserkiej to był nokaut i to nawet ciężki. Kasprowiczanka rozpoczęła mecz od prowadzenia 16:0. W 12 minucie wygrywała już 40:2, a do przerwy było 65:8. Ostatecznie zespół Andrzeja Suskiego wygrał z Siarką aż 124:24. Najwięcej punktów dla Kasprowiczanki rzucili: Maląg 18, Mikołajczyk i Główka po 16, Tyburcy 14, Strzelczyk 12 i Marchewka 11. W drugim piątkowym meczu Śląsk Wrocław wygrał z Novum Bydgoszcz 73:52.

W sobotę o godzinie 17:15 Kasprowiczanka zmierzy się z zespołem z Bydgoszczy, a w niedzielę kwadrans po 12 rozegra ostatni mecz ze Śląskiem Wrocław. To będą znacznie bardziej wymagający rywale niż ekipa Siarki Tarnobrzeg.