Show Scotta

Przegrywali w pierwszej połowie różnicą nawet 11 punktów. Do przerwy był remis po 40. Kiedy jednak na początku drugiej połowy w trans wszedł Mike Scott stało się jasne, że BM Slam Stal niedzielnego meczu z Polpharmą Starogard Gdański nie przegra. Amerykanin rzucił 13 punktów z rzędu i ostrowianie odskoczyli rywalowi, do końca kontrolując przebieg meczu. Wygrali ostatecznie 101:79, choć końcowy wynik nie oddaje tego, co działo się na parkiecie. Mówi radiuCENTRUM Wojciech Kamiński, trener ostrowskiej drużyny:

„Na pewno nie byłem spokojny. To nie jest łatwy przeciwnik. Polpharma ma swój styl, gra agresywnie. Dlatego tez trzeba w każdym momencie meczu na nich uważać. Natomiast, jak już zaczęliśmy trafiać i szybko dogoniliśmy gości, to wyglądało to lepiej i można było się trochę uspokoić. Aczkolwiek w takich meczach, przy tak szybkiej koszykówce, nie można się rozluźniać, bo można za to zapłacić wysoką karę.”

Oprócz Scotta, świetne spotkanie zagrał Michał Chyliński. Udany debiut zanotował także Nemanja Jaramaz. BM Slam Stal z bilansem 6 zwycięstw i 1 porażki awansowała na pozycję lidera tabeli Energa Basket Ligi.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 101:79 (18:24, 22:16, 25:17, 36:22)

na fot: Mike Scott dziękuje kibicom za doping

BM Slam Stal: Mike Scott 23, Michał Chyliński 21, Nemanja Jaramaz 11, Shawn King 10, Ivan Maras 9, Przemysław Żołnierewicz 8, Michał Nowakowski 8 Witalij Kowalenko 7, Daniel Szymkiewicz 2, Łukasz Majewski 2, Dominik Grudziński 0.
Polpharma: Justin Bibbins 18, Daniel Gołębiowski 18, Thomas Davis 9, Tre Bussey 8, Paweł Dzierżak 5, Adam Kemp 5, Filip Struski 5, Brett Prahl 4, Aleksander Załucki 3, Adam Brenk 2, Kacper Młynarski 2.

na fot: Witalij Kowalenko próbuje zatrzymać rywala pod koszem.