Ponownie Lesiecki

Jacek Lesiecki z Wrocławia drugi raz z rzędu wygrał 56. Bieg Republiki Ostrowskiej. Na pokonanie 10 kilometrów potrzebował 32 minut i 42 sekund. Wśród pań dublet ustrzeliły kaliszanki. Wygrała Karolina Górna przed Izabelą Wierzchowską, ubiegłoroczną triumfatorką tego biegu.

56.Bieg Republiki Ostrowskiej odbył się w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Trasą liczącą 10 kilometrów najszybciej pokonał drugi raz z rzędu Jacek Lesiecki z Wrocławia, który wyprzedził Patryka Frąszczaka z Krotoszyna i Marcina Witkowskiego również z Krotoszyna. Wśród kobiet pierwsza finiszowała Karolina Górna z Kalisza, która wyprzedziła zwyciężczynię sprzed roku Izabelę Wierzchowską. Trzecia była Justyna Romanowska z Kątów Wrocławskich, a czwarta najlepsza ostrowianka, Agnieszka Michalska. W klasyfikacji drużynowej wygrał Klub Biegacza Czarne Wilki przed Supermaratonem Kalisz i Klubem Sportowym Fabryka Biegania Ostrów Wielkopolski. Na mecie zameldowało się 778 uczestników biegu głównego. Wcześniej 600 osób wzięło udział w 14 biegach młodzieżowych.

na fot: Podium klasyfikacji open mężczyzn

na fot: Podium klasyfikacji open kobiet