Pokonali beniaminka

Wreszcie wygrali mecz na własnym boisku. Piłkarze ręczni Ostrovii w sobotni wieczór zwyciężyli 42:34 z Borem Oborniki Śląskie. Do przerwy mecz był jednak bardzo wyrównany.

To nie był spacerek dla drużyny trenerów Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka, która wcześniej przegrała dwa mecze u siebie - po serii rzutów karnych. Pierwsza połowa była zacięta. Po 30 minutach na tablicy świetlnej widniał remis 20:20.

W drugiej połowie Ostrovia nadal była skuteczna, ale poprawiła defensywę. W efekcie odskoczyła beniaminkowi z Obornik Śląskich na kilka bramek i kontrolowała mecz, wygrywając ostatecznie 42:34.

Najwięcej bramek dla Ostrovii rzucił lider klasyfikacji strzelców grupy B I ligi, Patryk Marciniak, który pokonał golkipera gości aż 12 razy. Przełamał się także Damian Krzywda, autor 8 bramek. Ostrovia z dorobkiem 11 punktów jest szósta w tabeli, a kolejny mecz rozegra w Zielonej Górze z tamtejszym AZS-em.

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Bór Oborniki Śląskie 42:34 (20:20)

KPR Ostrovia: Foterek, - Przybylski 4, Bałwas 4, Bestian 3, Marciniak 12, M.Wojciechowski 1, Staniek 4, Krzywda 8, Wojkowski 6