Piłkarska Ostrovia w górę

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu 3:0 nad Startem Warlubie, piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów awansowali na siódme miejsce w tabeli III ligi. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej gospodarze zagrali skuteczniej. W 55 minucie Wiącek strzałem głową po dośrodkowaniu Błaszczyka otworzył wynik meczu. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Konrad Rusek, a wynik spotkania kwadrans przed końcem ustalił Patryk Perz. Ostrovia po 31 kolejkach ma 50 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Takim samym bilansem legitymuje się lokalny rywal, Centra, a przypomnijmy, że sezon zakończą derby Ostrowa 7 czerwca na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. Dodajmy, że biało-czerwoni nie przegrali już od ośmiu kolejek, a niedzielna wygrana jest trzecim z rzędu triumfem drużyny Piotra Konstanciaka.