Ograli Śląsk

Wygrali szósty mecz z rzędu i umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli grupy B I ligi. Piłkarze ręczni Ostrovii w meczu na szczycie tabeli pokonali we Wrocławiu Śląsk Forza 29:27, prowadząc do przerwy 15:11. Choć ostrowianie w drugiej połowie mieli wysoką przewagę, to doszło do nerwowej końcówki. Mówi radiuCENTRUM Maciej Nowakowski, trener Ostrovii:

"Spodziewaliśmy się, że to będzie bardzo fizyczny mecz i że ciężko będzie tam wygrać. Śląsk przegrał co prawda dwa ostatnie mecze, ale u siebie zawsze jest niebezpieczny. Jechaliśmy do Wrocławia po trzy punkty i udało się je zdobyć. Na początku drugiej połowy mieliśmy 7 bramek przewagi. Bardzo dobrze graliśmy w obronie, atak też nam funkcjonował. Szkoda, bo wtedy dostaliśmy kary, trochę takie - moim zdaniem - niezasłużone. Trudno, taki jest sport. Straciliśmy jednak wtedy ten nasz rytm grania."

Ostrovię do zwycięstwa we Wrocławiu poprowadził Patryk Marciniak, autor 13 bramek. W końcówce meczu kapitalnie bronił Mateusz Foterek.
Dodajmy, swój wyjazdowy mecz wygrał także lider II ligi. Szczypiorniak Gorzyce Wielkie ograł w Oławie Moto-Jelcz 39:26.

WKS Śląsk Forza Wrocław - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 27:29 (11:15)

KPR Ostrovia: Foterek, Foluszny - Przybylski 5, Bałwas 5, Salamon, Biegański, Marciniak 13, M.Wojciechowski 2, Staniek 2, Wołowicz, Krzywda 2