Niespodzianka pod koszem

Zagrały kapitalnie i ograły faworyta. Koszykarki Ostrovii, choć mają 16 i 18 lat, a rywalizują w kategorii do lat 22, pokonały w piątkowy wieczór Citronex UKS Basket Zgorzelec 85:69, prowadząc do przerwy 48:41.

"Nasze zwycięstwo trzeba jednak rozpatrywać w kategorii sporej niespodzianki" - powiedział radiuCENTRUM Tomasz Główka, trener ostrowskich koszykarek:

"Ten mecz był bardzo trudny. Choć wynik może nie wskazuje na to, nie było to wcale łatwe spotkanie. Nawet przez moment nie mogliśmy sobie pozwolić na rozluźnienie. Może dopiero w dwóch ostatnich minutach, gdzie już trudno byłoby rywalkom odrobić te 20 punktów straty. W pierwszej kwarcie było widać olbrzymią presję, jaką dziewczyny nałożyły same na siebie. Świetnie, że z tego wyszłyśmy. Od drugiej kwarty naprawdę fajnie się prowadziło zespół. Mam nadzieję, że fajnie się także oglądało naszą grę, a kibice są zadowoleni. Dziewczyny są na pewno szczęśliwe z tego zwycięstwa. Nasza wygrana to duża niespodzianka. Przed meczem nie byliśmy stawiani w roli faworytów" - powiedział radiuCENTRUM Tomasz Główka.

W niedzielę o 11:00 Ostrovia zagra z Zagłębiem Sosnowiec, które w sobotę zmierzy się z Basketem Zgorzelec. Jeśli drużyna z przygranicznego miasta przegra w Ostrowie po raz drugi, gospodynie przed niedzielnym meczem będą już pewne awansu do półfinału Mistrzostw Polski do lat 22.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Citronex UKS Basket Zgorzelec 85:69 (24:19, 24:22, 20:13, 17:15)
Ostrovia: Walczak 25, K.Marciniak 15, Parzeńska 14, Ster 10, H.Marciniak 8, Grzegorowska 8, B.Marciniak 4, Wołowicz 1, Woźniak 0, Izydorska 0