Nareszcie !!!

Aż do jedenastej kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet czekały na zwycięstwo. Koszykarki Ostrovii w sobotni wieczór, choć w trzeciej kwarcie przegrywały już nawet różnicą 16 punktów, ostatecznie pokonały Enea AZS Poznań 74:72, odnosząc pierwszy triumf w tym sezonie. Do zwycięstwa Ostrovię poprowadziła Jowita Ossowska, autorka 32 punktów. Jeszcze na pomeczowej konferencji liderka Ostrovii ocierała łzy z oczu:

"To są zdecydowanie łzy szczęścia. Dwie minuty przed końcem meczu pojawiły mi się już łzy w oczach. Pomimo tego, że jest ciężko, że istnieje ryzyko porażki, wiedziałam, że wygramy ten mecz. Poczułam ogromną ulgę, że w końcu pokazałyśmy, że też potrafimy wygrywać. Było już przecież bardzo ciężko, bo przegrywałyśmy różnicą 16 punktów, to jednak pokazałyśmy charakter. Zagrałyśmy świetnie w obronie, super w ataku, a co cieszy najbardziej, wygrałyśmy to razem jako drużyna" - powiedziała radiuCENTRUM Jowita Ossowska.

Poznanianki wygrywały do 37. minuty meczu. Ostrovia pierwszy raz wyszła na prowadzenie na 3 minuty przed końcem. Czwartą kwartę wygrała 33:18, a cały mecz różnicą 2 punktów. Z bilansem 1-10 Ostrovia jest jedenasta w tabeli ekstraklasy.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Enea AZS Poznań 74:72 (9:17, 14:16, 18:21, 33:18)
Ostrovia: Ossowska 32, Burdette 12, Jackowska 11, Podkańska 10, King 6, Jaworska 3, Wajler 0, Motyl 0.
AZS: Hillsman 29, Nowicka 14, Samburska 10, Demczur 6, Niemojewska 5, Parysek-Bochniak 4, Urbaniak 3, Parzeńska 1, Stefańczyk 0, Matović 0

na fot. Radość koszykarek Ostrovii po końcowej syrenie

na fot. Ostrovia wygrała dzięki dobrej obronie w końcówce meczu i skutecznym rzutom z dystansu