Nadal nie wygrywają

Trwa kiepska passa ostrowskich trzecioligowców. Centra na własnym boisku przegrała w sobotę 1:2 z niżej notowaną w tabeli Unią Solec Kujawski. Centra prowadziła po bramce Michała Kucharskiego w 55. minucie, ale później dwa razy trafił Rafał Kubacki, który dał niespodziewane zwycięstwo gościom. Mówi Marek Wojtasiak, trener Centry Ostrów:

"Seria błędów spowodowała pierwszą bramkę, a efektem dalszych naszych błędów była chwilę później druga bramka dla rywali i przegraliśmy mecz 1:2. Każdy mecz w tej lidze jest trudny, nawet jak gramy z rywalem ze strefy spadkowej. Każdy walczy o punkty i chce je zdobyć - nawet na wyjeździe. Jeżeli popełnia się takie błędy, jak my w tym meczu, to kończy się przegraną. Dawno już mówiliśmy o tym, że będzie trzeba do końca walczyć o utrzymanie. Chcieliśmy zdobyć w tym meczu trzy punkty, żeby usadowić się spokojnie w środku tabeli, ale niestety nie udało się" - powiedział Radiu Centrum Marek Wojtasiak.

Bliska zwycięstwa w Swarzędzu była z kolei Ostrovia 1909 Ostrów, która prowadziła do przerwy 1:0 z Unią po strzale Łukasza Wiącka. Gospodarze później wyrównali, ale Ostrovia odpowiedziała golem Daniela Kaczmarka. Unia wyrównała w ostatniej minucie meczu, a w doliczonym czasie gry Ostrovię przed porażka uchronił bramkarz, Mateusz Wronecki. Centra z dorobkiem 38 punktów jest dziewiąta w tabeli. Ostrovia ma 3 "oczka" mniej i zajmuje jedenastą lokatę w III lidze.