Kiepska sobota

To nie była udana sobota dla obu ostrowskich drużyn piłkarskich. Trzecioligowa Centra zremisowała u siebie 1:1 z Sokołem Kleczew i nadal - na wiosnę - jest bez zwycięstwa, natomiast LKS Gołuchów na Stadionie Miejskim przerwał serię meczów bez porażki Ostrovii 1909.

Centra prowadziła z Sokołem po golu Damiana Izydorskiego z 31. minuty. Pół godziny później wyrównał Michał Wolinowski. Wynik nie uległ już zmianie, a remis nie zadowolił żadnej z drużyn. Centra potrzebuje punktów, bo jest coraz bliżej strefy spadkowej. Zajmuje 14. miejsce w tabeli III ligi.
Znakomitą passę 11 meczów bez porażki przerwał w IV lidze Ostrovii świetny na wiosnę LKS Gołuchów, który objął prowadzenie na Stadionie Miejskim w 55. minucie po strzale Krystiana Benuszaka. Ostrovia szybko wyrównała dzięki bramce Marka Szymanowskiego i choć w końcówce gospodarze grali w przewadze jednego piłkarza, to jednak LKS Gołuchów strzelił zwycięską bramkę. Gola na wagę 3 punktów w 82. minucie strzelił Jakub Szymkowiak.

Ostrovia spadła na trzecie miejsce w tabeli IV ligi, tracąc fotel wicelidera na rzecz Pogoni Nowe Skalmierzyce, która zremisowała 1:1 z Obrą Kościan.

na fot. Centra Ostrów nie wygrała jeszcze na wiosnę. W sobotę zremisowała z Sokołem Kleczew