Jest drużyna, jest moc

Im większe problemy, tym BM Slam Stal gra lepiej. Taki wniosek można wysnuć po sobotnim meczu z PGE Turowem Zgorzelec, który ostrowski zespół wygrał 93:78. Na początku drugiej połowy gospodarze prowadzili różnicą 20 punktów, która później stopniała do pięciu. Na szczęście w końcówce rywala rozmontował Aaron Johnson. Świetne spotkanie rozegrał także Adam Łapeta, ale na słowa pochwały zasługuje cały zespół, w tym także zmiennicy. Mówi trener BM Slam Stali, Emil Rajković:

"Drużyna w tym meczu pokazała charakter, bo borykaliśmy się z wieloma problemami. Ta kontuzja Marca Cartera w 15. minucie mogła nas wytrącić z rytmu i być sygnałem, że rywal może nas postraszyć. Mój zespół grał bardzo dobrze w obronie, walczył, a zawodnicy pomagali jeden drugiemu. Graliśmy kontrolowany atak. Dużo dzieliliśmy się piłką; graliśmy zespołową koszykówkę. Realizowaliśmy nasze zagrywki i myślę, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu" - powiedział radiuCENTRUM Emil Rajković.

Dobry mecz po kontuzji rozegrał Szymon Łukasiak. Ostatnia kwarta należała do Johnsona, który rzucił w niej 15 punktów. Martwić może jedynie uraz Marca Cartera, który z grymasem bólu opuścił boisko w połowie drugiej kwarty.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Turów Zgorzelec 93:78 (18:16, 32:18, 21:20, 22:24)
BM Slam Stal: Adam Łapeta 18, Michał Chyliński 16, Aaron Johnson 15, Szymon Łukasiak 10, Jure Skifić 10, Grzegorz Kulka 8, Łukasz Majewski 6, Mateusz Kostrzewski 5, Tomasz Ochońko 5, Michał Kierlewicz 0, Marc Carter 0
PGE Turów: Bradley Waldow 23, Cameron Ayers 17, Kacper Borowski 13, Rod Camphor 9, Jakub Koelner 6, Jacek Jarecki 5, Stefan Balmazović 3, Bartosz Bochno 2, Jakub Patoka 0, Karolis Petrukonis 0

na fot. Udany powrót po kontuzji zanotował Szymon Łukasiak

na fot. W 15. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Marc Carter

na fot. Po meczu jak zwykle koszykarze podziękowali kibicom za gorący doping

na fot. BM Slam Stal zdominowała walkę na tablicach. Zebrała 20 piłek więcej od rywala