Jedną bramką

Rollercoaster szczypiornistów Ostrovii trwa w najlepsze. Przed tygodniem przegrali u siebie z Moto-Jelczem Oława różnicą jednej bramki. W sobotę w Zawierciu, dzięki fantastycznej końcówce spotkania, wygrali z Viretem jednym trafieniem - 35:34.

Początek należał do Viretu, który prowadził w 10. minucie 7:4, ale szybko roztrwonił przewagę. Między 18. a 25. minutą Ostrovia rzuciła jedną bramkę, tracąc aż sześć. Ze stanu 10:9 dla gości zrobiło się 15:11 dla Viretu. W 26. minucie było 16:12 dla gospodarzy, którzy później przez 7 minut nie rzucili bramki. Ostrovia trafiła natomiast aż 6 razy i prowadziła 18:16. Na sześć minut przed końcem Viret prowadził 34:33. Do remisu doprowadził Damian Krzywda w 57. minucie. Chwilę później Sławomir Karwowski z Viretu nie wykorzystał rzutu karnego, posyłając piłkę nad poprzeczką. W ostatniej minucie trafienie na wagę zwycięstwa dla Ostrovii zanotował Damian Krzywda. Najwięcej bramek dla biało-czerwonych w Zawierciu rzucili: Tomczak 7, Krzywda i Kuśmierczyk po 6, Klara i Mateusz Wojciechowski po 4. Ostrovia z dorobkiem 12 punktów jest siódma w tabeli grupy B I ligi.

Viret CMC Zawiercie - KPR Ostrovia Ostrów 34:35 (16:15)
KPR Ostrovia: Dawid Glabik, Tomasz Piskorski, Mateusz Foterek - Tomasz Klara 4, Paweł Piosik 2, Mariusz Kuśmierczyk 6, Patryk Marciniak 1, Mateusz Wojciechowski 4, Szymon Wojciechowski 3, Jakub Tomczak 7, Jakub Balik, Damian Krzywda 6, Tomasz Wawrzyniak 2.