I po co te nerwy?

Horror na własne życzenie zafundowali swoimi kibicom zaraz po świętach koszykarze BM Slam Stali Ostrów, którzy w niedzielny wieczór wygrali co prawda z Siarką Tarnobrzeg 71:67, ale prowadząc już różnicą 24 punktów, doprowadzili do nerwowej końcówki. To szóste zwycięstwo w tym sezonie beniaminka Tauron Basket Ligi. BM Slam Stal dobrze rozpoczęła mecz. W 5 minucie po punktach Alexisa Wangmene prowadziła 11:2, a po pierwszej kwarcie 20:10. Do przerwy było 34:22 dla podopiecznych Zorana Sretenovicia. W 24 minucie po akcji Curtisa Millage'a BM Slam Stal gromiła Siarkę Tarnobrzeg aż 49:24 i wydawało się, że będzie to pierwsze tak okazałe zwycięstwo ostrowian w tym sezonie. Gra popularnej "Stalówki" jednak się posypała. W 34 minucie było jeszcze co prawda 66:50, ale później nastąpił fatalny przestój. Przyjezdni rzucili 15 punktów z rzędu i doprowadzili do stanu 66:65 na półtorej minuty przed końcem meczu. W decydujących momentach sprawy w swoje ręce, dosłownie i w przenośni, wziął Curtis Millage, który przełamał rzutową niemoc zespołu i zapewnił BM Slam Stali końcowe zwycięstwo. Dobre spotkanie rozegrał Alexis Wangmene, który rzucił 18 punktów i zebrał 12 piłek. Kameruńczyk chciał się zrehabilitować za to, że ostatnio osłabił swój zespół. W niedzielny wieczór potwierdził jak bardzo potrzebny jest drużynie BM Slam Stali Ostrów.

Beniaminek z bilansem 6 zwycięstw i 7 porażek jest dziesiąty w tabeli. Kolejny mecz w niedzielę, 3 stycznia o godzinie 18:00 rozegra ponownie w Arenie Kalisz, mierząc się z Treflem Sopot.

BM Slam Stal Ostrów - Siarka Tarnobrzeg 71:67 (20:10, 14:12, 23:18, 14:27)
BM Slam Stal: Wangmene 18, Millage 17, Ochońko 8, Kaczmarczyk 7, Nikolov 6, Delaney 6, Sroka 6, Suliński 3, Żurawski 0.
Siarka: Zalewski 18, Robbins 16, Bell 13, Patoka 12, Harris 3, Młynarski 3, Strzelecki 2, Pandura 0