Derby dla Ostrovii

Ostrovia 1909 wygrała sobotnie derby Ostrowa z Centrą 1:0 i tym samym efektownie uczciła 108. urodziny klubu, które przypadały akurat 27 maja. Pomimo porażki, to Centra jest znacznie bliższa wywalczenia mistrzostwa grupy południowej piłkarskiej IV ligi.

Pierwsza połowa derbowego meczu była pechowa dla Ostrovii, bowiem dwóch podstawowych graczy - Łukasz Wiącek i Tomasz Kempiński, musiało opuścić boisko z powodu kontuzji. W 46. minucie piłka po strzale Michała Giecza została sparowana na poprzeczkę. Losy meczu rozstrzygnęły się w 78. minucie, kiedy to po faulu bramkarza na Marku Szymanowskim sędzia podyktował rzut karny. Gola na wagę trzech punktów precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył Daniel Kaczmarek. Ostrovia po tym zwycięstwie awansowała na drugie miejsce w tabeli, ale na dwie kolejki przed końcem ligi traci do Centry 5 punktów. Trzecia z taką samą stratą jest Obra Kościan, który wygrała mecz na szczycie tabeli w Nowych Skalmierzycach, pokonując Pogoń 2:1. W innym meczu 28. kolejki z udziałem drużyn z naszego regionu Polonia Kępno zremisowała 1:1 na wyjeździe z PKS-em Racot.