Centra gromi

Efektowne zwycięstwo 3:0 nad Obrą Kościan odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze Centry 1946 Ostrów, którzy triumfowali po dwóch golach Jakuba Michalskiego i skutecznym rzucie karnym egzekwowanym przez Szymona Strączkowskiego. Centra z dorobkiem 20 punktów jest nadal piąta w tabeli IV ligi. Mówią trener Mariusz Posadzy i kapitan zespołu Jakub Michalski:

„Nie możemy narzekać. W pierwszej połowie powinniśmy strzelić z dwie bramki więcej i wtedy spokojniej gralibyśmy po przerwie. Cieszy zwycięstwo. Jak to w piłce bywa, nie ustrzegliśmy się błędów. Szczęście też nam dopomogło”

„Na pewno był to ciężki mecz. Wiadomo było, że walka będzie od początku do końca. Udało się strzelić trzy bramki, a nie stracić żadnej. To bardzo dobry rezultat. W pierwszej połowie warunki atmosferyczne nie były sprzyjające, choć graliśmy z wiatrem. Chcieliśmy zdobyć jedną, może dwie bramki. Udało się strzelić jedną, a po przerwie nastawiliśmy się na grę z kontry i udało się zdobyć dwa gole i dobić przeciwnika” - powiedzieli radiuCENTRUM trener Mariusz Posadzy i Jakub Michalski, autor dwóch bramek.

Z kolei Ostrovia 1909 Ostrów była bliska urwania na wyjeździe punktów liderowi tabeli, Lubuszaninowi Trzcianka. Przegrała ostatecznie 1:2, a w końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Kempiński. W innych meczach 10 kolejki z udziałem drużyn z naszego regionu: Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrała 2:0 z Tarnovią Tarnowo Podgórne, LKS Gołuchów przegrał 0:3 z Polonią Leszno, Polonia Kępno uległa na wyjeździe 1:2 Zjednoczonym Trzemeszno, a KS Opatówek przegrał 0:1 w Pniewach z Sokołem.