23 medale Stali !

Rewelacyjny występ lekkoatletów KS Stal LA Ostrów w rozegranych w sobotę w Kaliszu Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii do lat 18. i 20. Ostrowianie zdobyli aż 23 medale!

Na ten dorobek złożyło się osiem złotych krążków, siedem srebrnych i osiem brązowych. Tytuły mistrzów Wielkopolski wywalczyli dla Stali: Dawid Grząka w biegu na 60 metrów, Piotr Stempniak w biegu na 300 metrów, Kacper Adamczak w biegu na 2000 metrów, Marcin Karolewski w biegu na 60 metrów do lat 20, Jakub Chmielarz na 1000 metrów, Aleksandra Losy w biegu na 300 metrów.

Dwa złote krążki zdobył Jakub Tuczyński, który triumfował w skoku w dal oraz trójskoku w kategorii do lat 18. Srebro i brąz wywalczyły Olga Kalina i Ewa Piaszczyńska, a złoto i srebro zdobył Marcin Karolewski. "To był nasz najlepszy występ na Halowych Mistrzostwach Wielkopolski do lat 18 i 20 w historii ostrowskiej lekkoatletyki" - powiedział radiUCENTRUM Michał Walczak.

na fot. Podium biegu na 60 metrów w kategorii U18 obsadzili reprezentanci KS Stal LA. Wygrał Dawid Grząka przed Kacprem Zimniakiem i Kacprem Cegłą / fot. materiały KS Stal LA