1:0 dla Stali

Jest pierwsze zwycięstwo BM Slam Stali Ostrów, która w piątkowy wieczór pokonała w ćwierćfinale play-off MKS Dąbrowę Górniczą 84:76. Wygrana wcale gospodarzom nie przyszła tak łatwo. Po pierwszej kwarcie to MKS prowadził 28:19. Do przerwy ostrowian w grze trzymał niesamowity Marc Carter, a w drugiej połowie zespołowa koszykówka, twarda defensywa i skuteczność w ataku, dały BM Slam Stali upragnione zwycięstwo i prowadzenie w serii do trzech zwycięstw 1:0. "Wystarczy spojrzeć na liczbę asyst" - powiedział radiuCENTRUM Szymon Szewczyk.

"Jeżeli mamy 9 asyst więcej od rywala, a procent skuteczności jest na zbliżonym poziomie, to wiadomo, że kiedy piłka krąży, kiedy szuka wolnego zawodnika, to jest zaleta gry zespołowej. Dla przeciwnika to utrudnienie, bo nigdy nie wiadomo, kto odpali i kto znajdzie się na otwartej pozycji do rzutu. Cieszy pierwsza wygrana, która jest bardzo ważna. Otworzyliśmy serię tak, jak chcieliśmy, ale nie możemy w tym momencie popadać w hurraoptymizm" - powiedział radiuCENTRUM Szymon Szewczyk.

W czwartej kwarcie BM Slam Stal odskoczyła rywalom nawet na 14 punktów i kontrolowała już mecz, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo. Dodajmy, że w drużynie z Dąbrowy Górniczej z powodu kontuzji nie zagrał Jakub Parzeński.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 84:76 (19:28, 25:12, 22:17, 18:19)

BM Slam Stal: Marc Carter 23, Aaron Johnson 13, Christo Nikołow 12, Szymon Szewczyk 12, Shawn King 10, Tomasz Ochońko 5, Łukasz Majewski 4, Kamil Chanas 2, Mateusz Kostrzewski 2, Robert Tomaszek 1, Mateusz Zębski 0.

MKS: Witalij Kowalenko 16, Jeremiah Wilson 14, Byron Wesley 13, Bartłomiej Wołoszyn 10, Marcin Piechowicz 9, Kerron Johnson 8, Laimonas Chatkevicius 4, Przemysław Szymański 2, Piotr Pamuła 0, Patryk Wieczorek 0.