Zwyciężyli !

Pierwsze, historyczne zwycięstwo kaliskich szczypiornistów w PGNiG Superlidze. W niedzielny wieczór, w hali Arena po zaciętym meczu i dramatycznej końcówce MKS Kalisz pokonał Stal Mielec 30:27. Kaliszanie znakomicie rozpoczęli pojedynek i dzięki szybkim kontrom w 18 minucie prowadzili 13:5. Jednak na przerwę schodzili z czterobramkowym zapasem 15:11. W drugiej połowie doświadczony rywal przyspieszył i dwukrotnie doszedł gospodarzy na jedną bramkę - najpierw 22:23, a na dwie minuty przed końcową syreną 26:27. Wtedy jednak gracze MKS-u niesieni ogromnym dopingiem dołożyli jeszcze trzy trafienia, a w wypełnionej po brzegi Arenie wybuchł szał radości. Mecz ocenił radiuCENTRUM trener MKS-u Paweł Rusek:

"W drugiej połowie mieliśmy trochę przestoju między 30 i 40 minutą. Było to spowodowane przede wszystkim dużą ilością kar i wykluczeniami. Nie można było wtedy złapać tej płynności zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Przeciwnik doszedł nas na jedną bramkę, na szczęście w samej końcówce zagraliśmy mądrze, skutecznie i zachowaliśmy zimną krew. W efekcie to zwycięstwo trzema bramkami i mecz, który na pewno podobał się kibicom".

na fot.: Paweł Rusek / trener MKS-u Kalisz

"Przed tym meczem uczulaliśmy się wzajemnie żeby dobrze wejść w to spotkanie i żeby nie powtórzyła się sytuacja sprzed tygodnia. W drugiej połowie mecz zrobił się bardziej wyrównany, graliśmy bramka za bramkę. Złapaliśmy dużo kar i graliśmy nawet w podwójnym osłabieniu, ale udało się to przetrwać. Ogromnie cieszymy się z pierwszych punktów i obiecujemy, że będziemy walczyć i zdobywać kolejne" - dodał najskuteczniejszy w kaliskiej ekipie Michał Drej, zdobywca 6 goli.

na fot.: Michał Drej / MKS Kalisz

Kaliszanie zasłużenie zwyciężyli, mimo że sędziowie aż 11 razy wykluczali gospodarzy z gry. Dzięki wygranej ze Stalą Mielec kaliscy szczypiorniści zainkasowali maksymalną pulę, czterech punktów i awansowali na piąte miejsce w estraklasowej tabeli. Co ciekawe to pierwsza sytuacja, odkąd Superliga ma charakter zawodowy gdy beniaminek rozgrywek zdobył punkty już w pierwszej rundzie.

MKS Kalisz – SPR Stal Mielec 30:27 (15:11)

MKS: Tatar, Zakreta – Drej 6, Galewski 5, Kniaziew 5, Adamski 4, Bałwas 4, Czerwiński 2, Krycki 2, Adamczak 1, Bożek 1, Kobusiński, Kwiatkowski, Misiejuk
Kary: 22. min. Czerwone kartki: Michał Bałwas (27. min, faul), Kirył Kniaziew (58. min, gradacja kar)

Stal: Wiśniewski, Lipka – Krupa 9, Kawka 6, Krępa 4, Sarajlić 3, Mochocki 2, Wilk 2, Cuzić 1, Basiak, Janyst, Kłoda, Wojkowski, Wypych
Kary: 10. min