Zbici przez Elanę

Tak dotkliwej porażki w ligowych starciach piłkarze KKS nie zanotowali od kilku lat. W sobotę, w ramach trzecioligowych zmagań kaliski zespół przegrał z Elaną Toruń 1:5. To trzecia przegrana z rzędu dla podopiecznych Piotra Morawskiego.

Po ligowych przegranych z Chemikiem Bydgoszcz i Bałtykiem Gdynia, oraz pucharowej z Pogonią Szczecin mecz z Elaną Toruń przed własnymi kibicami miał być przełamaniem złej passy. Tymczasem było jeszcze gorzej. Goście zdominowali kaliszan i bezlitośnie wykorzystywali ospałą obronę KKS-u, zwłaszcza w stałych fragmentach. Już do przerwy drużyna z Torunia prowadziła trzema golami. Zdobywali je celnymi trafieniami głową w 10 minucie Tomasz Bzdęga, oraz dwukrotnie Patryk Aleksandrowicz. Po przerwie torunianie dołożyli kolejne dwie bramki. Najpierw rzut karny podyktowany po dyskusyjnym faulu Mateusza Gawlika wykorzystał Łukasz Zagdański, a w 68 minucie kaliskiego bramkarza znów po dośrodkowaniu z autu pokonał Damian Lenkiewicz. Jedynym pozytywnym elementem w postawie KKS-u był honorowe trafienie w samo okienko bramki Dominika Domagalskiego. A przypomnijmy, że był to pierwszy ligowy gol dla trójkolorowych od 6 sierpnia. Po tej bolesnej lekcji futbolu kaliski zespół z dorobkiem zaledwie 3 punktów zajmuje odległe 14 miejsce w trzecioligowym zestawieniu.

KKS Kalisz – Elana Toruń 1:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Tomasz Bzdęga 10. min, 0:2 Patryk Aleksandrowicz 37. min, 0:3 Patryk Aleksandrowicz 41. min, 0:4 Łukasz Zagdański 47. min (karny), 0:5 Damian Lenkiewicz 68. min, 1:5 Dominik Domagalski 83. min.

KKS: Dorynek – Domagalski, Czech, Lis, Grabowski – Ciesielski (63. Chojnacki), Kostow, Gawlik, Stojczew (70. Budrowski), Balogun (76. Balcerzak) – Jankowski (70. Stefaniak).
Elana: Piotrowski – Glanowski (64. Więckowski), Steinke, Uszalewski, Zagdański, Aleksandrowicz, Figaszewski, Ciach, Stefanowicz (56. Lenkiewicz), Bzdęga, Karbowski (71. Kłos).