Wysoka porażka z Wisłą

Wysokiej porażki doznali kaliscy szczypiorniści w ostatnim w tym roku meczu na parkietach PGNiG Superligi. W piątek drużyna Energa MKS Kalisz przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock 18:30. Kaliszanie prowadzili wyrównany bój z wicemistrzami Polski tylko przez pierwsze 10 minut spotkania. Potem gospodarze odskoczyli na 5 bramek, a do przerwy prowadzili już 16:7. W drugiej części szczypiorniści Wisły spokojnie kontrolowali przebieg meczu i dorzucali kolejne punkty. Tymczasem kaliszanie mieli spore kłopoty z wypracowaniem okazji strzeleckich i zdobywali gole głównie po rzutach karnych. Ostatecznie podopieczni Pawła Ruska przegrali różnicą 12 trafień. Była to jedenasta porażka kaliskiego MKS-u, który do czołowej ósemki traci już 8 punktów. O kolejne, bardzo potrzebne punkty w PGNiG Superlidze kaliszanie powalczą dopiero w nowym roku.

Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 30:18 (16:7)