Wygrana ze Świtem

Trwa zwycięska passa piłkarzy KKS-u Kalisz. Tym razem cenną, a do tego już siódmą z rzędu wygraną kaliszanie przewieźli ze Szczecina. W sobotę wygrali z tamtejszym Świtem 1:0.

Po ubiegłotygodniowym, efektownym zwycięstwie na własnym boisku, kiedy to kaliszanie zdobyli aż 6 bramek, po kolejne punkty udali się na trudny teren do Szczecina. Wygrana ze Świtem przyszła dużo trudniej, a gola na wagę zwycięstwa podopieczni Dariusza Marca zdobyli w przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Wcześniej to gospodarze stwarzali więcej okazji strzeleckich. Co więcej od 60 minuty kaliszanie musieli sobie radzić w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę za nieprzepisowe powstrzymywanie rywala otrzymał Mateusz Żytko. W 89 minucie dwójkową akcję Roberta Tunkiewicza i Huberta Antkowiaka wykończył celnym strzałem ten drugi, zapewniając ekipie trójkolorowych siódme z rzędu zwycięstwo. Natomiast Hubert Antkowiak wciąż utrzymuje miano najskuteczniejszego strzelca 2 grupy trzecioligowych rozgrywek. Po tej wygranej KKS z dorobkiem 26 punktów wskoczył na fotel lidera tabeli, który dzieli z drużyną Radunii Stężyca.

Świt Szczecin – KKS Kalisz 0:1 (0:0)
0:1 Hubert Antkowiak 89. min