VIVE wciąż wygrywa

Nie było niespodzianki w starciu kaliskich szczypiornistów z liderem rozgrywek PGNiG Superligi, drużyną PGE Vive Kielce. We wtorkowy wieczór Energa MKS Kalisz uległ kielczanom 27:37. Jednak do przerwy gospodarze niesieni dopingiem ponad 2500 kibiców toczyli wyrównany pojedynek, i po 30 minutach było 12:15. Po zmianie stron przewaga utytuowanych gości rosła z każdą minutą. W 41 minucie przewaga ekipy z Kielc wzrosła do 10 bramek (17:27). Choć kaliszanie próbowali kilkakrotnie odrabiać straty, to ostatecznie przegrali właśnie różnicą 10 trafień. Mecz podsumowali radiuCENTRUM trenerzy: MKS-u Paweł Rusek i Vive Talant Dujszebajev:

"W pierwszej połowie, póki sił starczyło była w miarę wyrównana gra. W efekcie przeciwnik uciekł nam tylko na trzy bramki. W przerwie, żeby było jasne, w szatni była pełna mobilizacja, koncepcja na drugą połowę. Jednak zdawaliśmy sobie sprawę, że Kielce wyjdą w trochę inny sposób. Chcieliśmy przetrwać przede wszystkim pierwsze dziesięć minut naporu przeciwnika, ale się nie udało. Było za dużo własnych błędów ".

"Przeciwnik praktycznie przez całe spotkanie pozwolił nam jeśli nawet nie na pełny spokój, to kontrolować mecz. Ale chce podkreślić, że Kalisz ma bardzo dobry zespół. I choć wyniki w tym sezonie nie idą im tak jakby chcieli, to ci zawodnicy potrafią grać w piłkę ręczną".

W zespole MKS-u najskuteczniejszy był Maciej Pilitowski, zdobywca 7 goli. Dla kaliskiej ekipy była to ósma porażka w sezonie, tymczasem drużyna PGE Vive Kielce pozostaje niepokonana w rozgrywkach PGNiG Superligi.

Energa MKS Kalisz – PGE VIVE Kielce 27:37 (12:15)

Energa MKS Kalisz: Padasinau, Zakreta – Kniazeu, Paweł Adamczak 1, Piotr Adamczak, Adamski 5, Bożek, Grozdek 2, Pilitowski 7, Szpera 3, Czerwiński, Drej 1, Klopsteg 2, Krytski 4, Kwiatkowski, Misiejuk 2

PGE VIVE Kielce: Ivić, Wałach – Mamić, D. Dujshebaev 4, Jurkiewicz 6, Lijewski 1, Fernandez 4, Janc 6, Moryto 7, Aginagalde 5, Bis 1, Karalok 3.