Udany finisz MKS-u

Zwycięstwem z Pogonią Szczecin przed własną publicznością zakończyli wyjątkowo długi sezon w PGNiG Superlidze kaliscy szczypiorniści. W środę, w hali Arena Energa MKS Kalisz pokonał ekipę z Pomorza 25:24. Do przerwy kaliszanie prowadzili 13:9, choć wcześniej mieli już 6-bramkową przewagę 11:5. W drugiej połowie gospodarze utrzymywali kilkupunktowy dystans do 57 minuty, gdy prowadzili 25:21. Wtedy rywale zdobyli jeszcze trzy gole z rzędu, ale na więcej kaliszanie im nie pozwolili.

Mecz ocenili radiuCENTRUM zawodnicy MKS-u Michał Czerwiński i Marek Szpera.

"W końcówce zabrakło nam trochę sił, bo przez większość spotkania to my narzucaliśmy tempo. Trzeba pamiętać że zwykle kończyliśmy sezon w kwietniu, a teraz 22 maja jeszcze gramy ligowy mecz. W tym roku to było 13 dodatkowych meczów i cieszę się, że wygraliśmy te rundę fazy spadkowej. A ten ostatni mecz myślę, że podobał się kibicom bo walki było sporo i choć skromnie, to udało się wygrać".

"Zwycięstwo jest najważniejsze, i tak naprawdę za trzy miesiące nikt nie będzie pamiętał iloma punktami wygraliśmy z Pogonią. To był naprawdę bardzo ciężki mecz, rozgrywany w nagrzanej hali i głowy momenatmi pękały. Cieszymy się, że zwyciężyliśmy bez większych kontuzji, a w tych ostatnich meczach momentami brakuje koncentracji, stąd może ta słabsza końcówka w naszym wykonaniu".

W kaliskiej ekipie najskuteczniejszy był Kirił Kniaziew, autor 7 goli. Tym samym kaliski MKS wygrał rywalizację w fazie spadkowej, gdzie w 10 meczach zanotował 8 zwycięstw. Ostatecznie drugi sezon w ekstraklasie kaliscy szczypiorniści zakończyli na przyzwoitym, dziewiątym miejscu. Historycznym wyczynem kaliskiej drużyny było też dotarcie do półfinału Pucharu Polski.

Energa MKS Kalisz – Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:24 (13:9)

MKS Kalisz: Zakreta, Potocki – Kniaziew 7, Pilitowski 5, Krycki 4, Bałwas 3, Szpera 3, Bożek 1, Kwiatkowski 1, Wojdak 1, Piotr Adamczak, Czerwiński, Drej.

Pogoń Szczecin: Zapora, Gawryś, Bartosik – Horiha 9, Fedeńczak 5, Krysiak 3, Matuszak 3, Rybski 3, Wąsowski 1, Biernacki, Krupa.