Tylko remis z Elaną

Przed meczem remis z liderem mogliby brać w ciemno, tymczasem po spotkaniu pozostał duży niedosyt. Mowa o piłkarzach KKS-u Kalisz, którzy w sobotnie popołudnie zremisowali na własnym boisku z Elaną Toruń 1:1. Od początku to gospodarze narzucili swoje tempo, i już w pierwszym kwadransie stworzyli cztery znakomite okazje strzeleckie. KKS wyprowadził na prowadzenie dopiero w 50 minucie Rafał Jankowski który celnie główkował po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Tunkiewicza. Niestety w 79 minucie kaliska obrona popełniła błąd i po wrzutce z autu, niepilnowany Maciej Mysiak z kilku metrów doprowadził do wyrównania.

"Od początku nasi zawodnicy maksymalnie myśleli o swoich zadaniach, stąd naprawdę to dobrze wyglądało na boisku. Sytuacje były, w pierwszej połowie kilka znakomitych okazji i szkoda, że nic tam nie weszło. Konsekwentnie dążyliśmy żeby tę bramkę zdobyć i to się udało. Wydawało się, że mamy pod kontrolą mecz, stwarzaliśmy kolejne sytuację, utrzymywaliśmy się przy piłce. I potem jedna wrzutka z autu, chociaż uczulałem że Patryk Urbański potrafi daleko wrzucić, zabrakło pokrycia i z tzw. pół sytuacji padła bramka wyrównująca dla Elany. Tego najbardziej szkoda"- podsumował radiuCENTRUM Piotr Morawski, trener KKS-u.

Warto odnotować jeszcze znakomite uderzenie Mateusza Gawlika, gdzie sprzed linii bramki piłkę wybij w ostatniej chwili obrońca Elany. W 76 minucie potężny strzał z ponad 20 metrów Tomasza Kowalskiego wybronił znakomicie tego dnia dysponowany bramkarz z Torunia Bartosz Poloczek. Warto dodać, że sobotni mecz przy Wale Matejki obejrzało ok. 900 kibiców, a fani zaprzyjaźnionych klubów zasiedli na wspólnej trybunie.

KKS Kalisz – Elana Toruń 1:1 (0:0)
Rafał Jankowski 50 – Maciej Mysiak 79

KKS: Pogorzelec – Palat, Gawlik, Lis, Grabowski – Nnamani (71 Ciesielski), Tunkiewicz, Grzesiek, Domagalski (86 Owczarek), Chojnacki (71 Kowalski) – Jankowski

Elana: Poloczek – Będzieszak, Mysiak, Ciach, Górka – Kopciński (62 Chmielewski), Felsch (46 Urbański), Kryszak, Lenartowski (46 Tomaszewski), Stefanowicz – Kozłowski (62 Kraska)