Przegrana i emocje

Gorące emocje - zarówno na parkiecie, jak i na trybunach i przegrana kaliskich siatkarek. Tak zakończył się sobotni pojedynek Energi MKS Kalisz z zespołem Volley Wrocław w kaliskiej Hali Arena. Kaliska drużyna przegrała 0:3.
Choć pierwszy set meczu był bardzo wyrównany, lepsze okazały się wrocławianki, wygrywając 25:23. Drugi set przyniósł kaliszankom większe straty - 18:25. W trzecim, po bardzo dobrym początku przyjezdnej drużyny, gospodynie szybko nadrabiały straty. Gdy kaliszanki zdobyły 21 punktów, a drużyna gości miała ich tylko o 2 więcej, sędziowie zarządzili podwójne rozegranie. To wzbudziło sprzeciw zawodniczek, a protesty trenera skończyły się dla Mariusza Wiktorowicza żółtą kartką. Gwoździem do meczowej trumny okazała się czerwona kartka dla Eweliny Janickiej - to kara dla kaliszanki za gest pukania się w czoło. Set zakończył się wynikiem 23:25 dla przyjezdnych.