Pogoń powstrzymała MKS

Pierwszej porażki w fazie spadkowej PGNiG Superligi doznali kaliscy szczypiorniści. W środę, w piątym meczu tej części sezonu Energa MKS Kalisz przegrał na wyjeździe z Sandrą Spa Pogoń Szczecin 22:24.

Kaliszanie dobrze weszli w mecz uzyskując po 7 minutach gry trzybramkową przewagę 5:2. Jednak chwilę później gospodarze odrobili straty, a pierwszy raz wyszli na prowadzenie po kwadransie gdy było 7:8. Do przerwy przewaga szczypiornistów Pogoni wzrosła do trzech trafień 13:16. Drugą część pojedynku znów lepiej rozpoczęli kaliszanie doprowadzając do remisu 16:16. I wtedy podopiecznych Patrika Liljestranda dopadła strzelecka niemoc, bowiem przez kwadrans nie zdobyli żadnego gola. Przestój MKS-u wykorzystali rywale odskakując na 16:20. I choć w ostatnich 10 minutach kaliscy gracze poprawili grę to na wywiezienie ze Szczecina korzystnego wyniku zabrakło już czasu. Ostatecznie kaliska ekipa przegrała 22:24 i tym samym seria czterech zwycięstw z rzędu w fazie spadkowej została przerwana. Najskuteczniejszy w zespole MKS-u był Kirił Kniaziew, zdobywca 6 bramek. Rundę rewanżową w walce o poozostanie w gronie ekstraligowców kaliszanie rozpoczną już w te sobotę. W kolejnym wyjazdowym meczu kaliski zespół zmierzy się z Wybrzeżem Gdańsk.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Energa MKS Kalisz 24:22 (16:13)

Pogoń Szczecin: Zapora 1, Gawryś, Bartosik – Biernacki 5, Rybski 5, Fedeńczak 3, Horiha 3, Krysiak 3, Bosy 2, Krupa 1, Zaremba 1, Matuszak, Wąsowski.

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Padasinow, Potocki – Kniaziew 6, Drej 5, Szpera 4, Bałwas 2, Krycki 2, Grozdek 1, Misiejuk 1, Pilitowski 1, Bożek, Czerwiński, Kwiatkowski.