Pierwsza porażka MKS-u

Pierwszej porażki w nowym sezonie PGNiG Superligi doznali kaliscy szczypiorniści. W niedzielnym meczu 3 kolejki kaliszanie ulegli Pogoni Szczecin 26:29. Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz prowadząc w 12 minucie 7:4. Do przerwy mieli jedną bramkę przewagi 15:14. Niestety drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście. Szybko odrobili straty i od 36 minuty to kaliszanie gonili wynik. Nadzieje MKS-u odżyły na 4 minuty przed końcem gdy był remis 26:26. Jednak w decydujących momentach trzy gole zdobyli portowcy i to oni mogli się cieszyć z pierwszych punktów w tegorocznych rozgrywkach:

"To był trudny i zacięty mecz. W pierwszej połowie my odskakiwaliśmy na dwie bramki, potem kaliszanie na dwie. Gdzieś koło 50 minuty Kalisz znów nas dogonił i było nerwowo, naprawę wyrównany mecz. Na szczęście w końcówce zachowaliśmy więcej tzw. chłodnej głowy, dorzuciliśmy te decydujące bramki i poszło".

"Przegraliśmy na własne życzenie, bo popełniliśmy za dużo własnych błędów, technicznych, takich niewymuszonych. W drugiej połowie źle ustawialiśmy się w obronie. Do tego skuteczność rzutowa też pozostawiała wiele do życzenia" - mecz podsumowali Paweł Krupa z Pogoni Szczecin i Michał Drej z MKS-u Kalisz.

W kaliskiej ekipie najwięcej, 6 punktów zdobył Kirił Kniaziew. Niestety w niedzielnym meczu słabo spisali się też kaliscy bramkarze. Dopiero najmłodszy z nich, 19-letni Casper Liljestrand w końcowym kwadransie zaliczył kilka udanych interwencji. Do tego na parkiecie w Arenie, w zespole MKS-u wyraźnie było widać brak na rozegraniu kontuzjowanego kadrowicza Marka Szpery.

Energa MKS Kalisz – Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:29 (15:14)

Energa MKS: Krekora, Zakreta, Liljestrand – Kniaziew 6, Maliarewicz 4, Misiejuk 4, M. Pilitowski 3, Gąsiorek 2, Klopsteg 2, Krycki 2, Bożek 1, Drej 1, Kamyszek 1, Galewski, K. Pilitowski.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 2/4.

Pogoń: Terechow, Gawryś – Horiha 6, Krysiak 5, Krupa 4, Biernacki 3, Fedeńczak 3, Rybski 3, Zaremba 2, Bosy 1, Matuszak 1, Wąsowski 1, Jedziniak.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 2/2.