Ostrovia po karnych

Piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów grają dalej w Totolotek Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Awans wywalczyli w sobotę w Kościanie dopiero po serii rzutów karnych.

W regulaminowym czasie w meczu Obry Kościan z Ostrovią 1909 Ostrów padł remis 1:1. Zespół Marcina Kałuży przegrywał od 25 minuty, ale w drugiej połowie wyrównał Daniel Kaczmarek. W serii rzutów karnych właśnie ten piłkarz nie wykorzystał pierwszej jedenastki. Na szczęście dla Ostrovii na posterunku dwukrotnie był obchodzący 19 urodziny bramkarz, Kacper Dziuba, który wybronił karne w pierwszej i ostatniej kolejce, zapewniając awans Ostrovii do 1/8 Totolotek Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek znalazła się także Victoria Ostrzeszów, która pokonała 2:1 Polonię Kępno oraz KS Opatówek, który również 2:1 ograł Victorię Września.
Kolejna runda Totolotek Pucharu Polski zaplanowana została na 25 marca. Wcześniej odbędzie się losowanie par 1/8 finału na szczeblu wojewódzkim.

na fot.: Ostrovia wygrała po rzutach karnych w Kościanie / fot. Materiały prasowe Ostrovia 1909.