Osłabieni z Pogonią

Zdziesiątkowani urazami walczyli do końca, ale punktów nie przywieźli. Mowa o kaliskich szczypiornistach, którzy w meczu 16 serii PGNiG Superligi przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 19:22. Na Pomorze drużyna Energa MKS Kalisz udała się w zaledwie dwunastoosobowym składzie, w tym trzech bramkarzy. Kaliska ekipa musiała sobie radzić m.in bez kontuzjowanych: Konrada Pilitowskiego, Marka Szpery, Kiryła Kniaziewa, Kamila Admskiego i Zbigniewa Kwiatkowskiego. Co gorsza, w 14 minucie czerwoną kartkę za faul otrzymał Dzianis Krytski.

Mimo tego w pierwszej połowie kaliszanie prowadzili wyrównany bój, schodząc na przerwę z jednopunktową stratą 10:11. Niestety po zmianie stron gracze MKS-u razili nieskutecznością, i przez kolejny kwadrans zdobyli zaledwie jednego gola z rzutu karnego. W efekcie Pogoń zwiększyła dystans na pięć trafień (10:15). I choć kaliszanie zmniejszyli jeszcze stratę do dwóch bramek (18:20), to na wywiezienie korzystnego wyniku zabrakło im sił, przegrywając ostatecznie różnicą trzech goli (19:22). Najwięcej, po 4 gole w kaliskiej ekipie zdobyli Robert Kamyszek i Paweł Gąsiorek. Mimo porażki kaliski MKS utrzymał piąte miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Energa MKS Kalisz 22:19 (11:10)

Pogoń Szczecin: Gawryś, Terekhov – Krupa 6, Horiha 4, Krysiak 4, Biernacki 3, Rybski 3, Jedziniak 1, Matuszak 1, Bosy, Fedeńczak, Wrzesiński.

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora, Liljestrand – Gąsiorek 4, Kamyszek 4, Galewski 3, Misiejuk 3, Klopsteg 2, M. Pilitowski 2, Drej 1, Bożek, Krycki.