Mistrzynie horroru

Nie ma mocnych na kaliskie siatkarki, które potrafią wyjść nawet z największych opałów. Udowodniły to w kolejnym meczu, gdy w piątkowy wieczór w hali Arena pokonały w trzech setach Radomkę Radom. Już pierwszy set, wygrany przez kaliszanki na przewagi 26:24 pokazał, że będzie to zacięty pojedynek dwóch drużyn ze szczytu tabeli. Drugiego seta zawodniczki MKS-u wygrały do 22-óch. Prawdziwą wojnę nerwów kaliszanki zafundowały swoim kibicom w trzecim secie. Przegrywając siedmioma punktami 9:16, kaliszanki odrobiły straty, w końcówce obroniły cztery setbole i wygrały tę partię 31:29!

"Doskonale wiedzieliśmy że zespół z Radomia przyjedzie do nas walczyć o punkty. Radomka ma ambitny i szeroki skład i trener tez sporo nim rotował. To że zakończyliśmy w trzech setach to absolutnie nie świadczy, że był to łatwy mecz. Wręcz przeciwnie, było dużo emocji i to my cały czas musieliśmy gonić. Chyba trochę za spokojnie dziewczyny weszły w to spotkanie. Powinny od razu narzucić swój styl gry. Ale należą się im wielkie gratulacje bo w końcówkach setów pokazały charakter i wielką determinację" - podsumował radiuCENTRUM trener Energa MKS Kalisz Mariusz Wiktorowicz.

na fot.: Mariusz Wiktorowicz / trener Energa MKS Kalisz

Było to już piętnaste z rzędu zwycięstwo kaliskich siatkarek, które wciąż z tytułem niepokonanych liderują pierwszoligowej tabeli. Teraz przed zawodniczkami MKS-u kolejny bardzo trudny tydzień. Już w środę MKS w hali Arena rozegra pucharowy mecz z estraklasową drużyną, a trzy dni później w stolicy w ligowym spotkaniu zmierzy się z wiceliderem Wisłą.

Energa MKS Kalisz – MKS E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (26:24, 25:22, 31:29)

Energa MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Andrzejczak, Widera, Kucharska, Drewniak

Radomka: Przepiórka, Borawska, Śmieszek, Biała, Ponikowska, Szczepańska oraz Bator (l), Samul (l), Molenda, Miechowicz, Kubacka, Pelczarska, Czajka.