Komplet z Legionovią

Cenne zwycięstwo i komplet punktów wywalczyły przed własną publicznością kaliskie siatkarki. W meczu 5 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Energa MKS Kalisz pokonała DPD Legionovię Legionowo 3:1. Pierwszego seta kaliszanki wygrały na przewagi 27:25. W drugim gospodynie pozwoliły zdobyć przyjezdnym tylko 18 punktów. Jednak waleczna Legionovia urwała trzeciego seta zwyciężając w nim 25:22. W czwartej odsłonie siatkarki MKS-u Kalisz uszczelniły blok i utrudniały grę rywalkom zagrywką, dzięki czemu wygrały ją do 21 i zgarnęły pełną pulę. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener kaliskiej drużyny Jacek Pasiński:

"To był bardzo trudny, ciężki mecz walki. Dobrze, że wygraliśmy końcówki zwłaszcza w tej pierwszej partii gdzie nie graliśmy jakoś rewelacyjnie, a potrafiliśmy wygrać tego seta. To jest budujące dla zespołu. Chwała dziewczynom za walkę, za odważną grę w ataku, bloku i zagrywce. Kluczem do zwycięstwa była zagrywka, gdzie odrzucaliśmy rywalki od siatki. Również w bloku pewnie wygraliśmy 15:7".

Najlepszą zawodniczką meczu została środkowa MKS-u Monika Ptak. Było to trzecie ligowe zwycięstwo ekipy MKS-u, które sprawiło, że kaliszanki awansowały na piąte miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

Energa MKS Kalisz – DPD Legionovia Legionowo 3:1 (27:25, 25:18, 22:25, 25:21)

Energa MKS Kalisz: Hurley 16, Wawrzyniak 3, Ptak 14, Centka 2, Helić 19, Vesović 13 oraz Kulig (l), Łysiak (l), Jasek 7, Miros 1, Brzezińska 1, Budzoń, Rybak

DPD Legionovia Legionowo: Tokarska 8, Damaske 22, Stranzali 9, Fidon-Lebleu 21, Łukasik 5, Grabka 4 oraz Lemańczyk (l), Adamek (l), Karpińska