KKS znów wygrywa

Skromne, ale bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze KKS-u Kalisz. W meczu 5 kolejki trzecioligowych rozgrywek kaliszanie pokonali na własnym boisku Starogard Gdański 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 60 minucie Marcin Radzewicz, który przytomnie wykończył zagranie w pole karne Mateusza Żebrowskiego. Choć gospodarze mieli jeszcze sytuacje strzeleckie, to wynik już nie uległ zmianie.

Mecz podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Ryszard Wieczorek:

"Ta pierwsza połowa nie była taka jak bym sobie życzył, bo graliśmy za wolno. W przerwie porozmawialiśmy w szatni i na drugą część wyszedł zespół bardziej agresywny, grający do przodu i zaczęliśmy wreszcie stwarzać sytuacje bramkowe. Było ich trochę i wreszcie padła bramka w 60 minucie. Szkoda, że nie udokumentowaliśmy tego drugim golem i była w końcówce nerwówka, bo przeciwnik nie miał nic do stracenia. Ale 1:0 to też jest wynik, który trzeba szanować".

Tym samym KKS wciąż pozostaje niepokonany w tegorocznych rozgrywkach. Z bilansem czterech zwycięstw i jednego remisu powrócił na fotel lidera trzecioligowej tabeli.

KKS Kalisz – KP Starogard Gdański 1:0 (0:0)
1:0 Marcin Radzewicz 60. min.

KKS Kalisz: Józef Burta – Mikołaj Zawistowski, Paweł Łydkowski, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Mateusz Żebrowski (85. min Daniel Stanclik), Adrian Łuszkiewicz, Andrzej Kaszuba (90. min Kacper Górski), Damian Poliński (53. min Marcin Radzewicz), Sebastian Kaczyński (69. min Daniel Kamiński), Andrzej Trubeha.

KP Starogard Gdański: Patryk Kotłowski – Tomasz Wypij, Łukasz Kowalczyk, Jakub Mrozik (50. min Marcin Kajca), Kamil Żylski (81. min Michał Wohlert), Bartosz Kuźniarski (85. min Szymon Stosik), Bernard Powszuk, Filip Sosnowski, Krzysztof Krakowiak, Konrad Rudnicki, Paweł Kowalczyk (64. min Daniel Górski).