GKS za mocny

Srogą, ale pożyteczną lekcję odbyli piłkarze KKS-u w meczu z drugoligowym GKS-em Bełchatów. W środę, kaliszanie przegrali na boisku rywala 0:4, a trzy gole stracili już w pierwszej połowie, po dwóch trafieniach Patryka Mularczyka i jednym Wiktora Putina. Wynik spotkania w 87 minucie ustalił Bartłomiej Bartosiak. Podobnie jak w meczu ze Stalą Brzeg, trener KKS-u Dariusz Marzec wystawił do gry dwie jedenastki.

"My graliśmy dwoma równorzędnymi jedenastkami, natomiast GKS wystawił w pierwszej połowie ten podstawowy skład. Popełniliśmy zbyt wiele własnych błędów i kosztowało to nas utratę trzech bramek. Natomiast w drugiej połowie dobrze prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sobie sytuacje. Jednak w końcówce piłkarzowi rywali wyszedł tzw. strzał życia, piękna bramka i ostatecznie wysoko przegraliśmy".

A kolejny sparing kakaesiacy rozegrają już w tę sobotę. Na gościnnym boisku w Jarcoinie zmierza się z Elaną Toruń. Przypomnijmy, że rundę rewanżową w III lidze kaliszanie rozpoczną 9 marca meczem na własnym stadionie z liderem, Mieszkiem Gniezno.

GKS Bełchatów – KKS Kalisz 4:0 (3:0)

1:0 Patryk Mularczyk 11. min, 2:0 Wiktor Putin 26. min, 3:0 Patryk Mularczyk 35. min, 4:0 Bartłomiej Bartosiak 87. min

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (46. Daniel Niźnik) – Marcin Sierczyński (46. Mateusz Stolarczyk), Marcin Grolik (46. Damian Michalski), Mariusz Magiera (46. Mikołaj Bociek), Mikołaj Grzelak (46. Bartosz Biel) – Wiktor Putin (46. Dawid Kocyła), Paweł Czajkowski (46. Patryk Rachwał), Marcin Ryszka (46. Konrad Matuszewski), Patryk Mularczyk (46. Bartłomiej Bartosiak), Émile Thiakane (46. Hubert Tylec), Przemysław Zdybowicz (46. Sebastian Szerszeń

KKS Kalisz: Kamil Kosut – Damian Ślesicki (46. Tomasz Owczarek), Mateusz Gawlik (46. zawodnik testowany), Mateusz Żytko (46. Marcin Lis), Marcin Radzewicz (46. Jakub Staszak), Mateusz Żebrowski (46. Patryk Palat), Todor Trayanow (46. Pavlo Hordijczuk), zawodnik testowany (46. Robert Tunkiewicz), Mikołaj Neuman (46. Patryk Jarantowicz), Gabriel Vidal (46. Ivan Vidal Gonzalez), Mateusz Stefaniak (46. Hubert Antkowiak).